Erzurum Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar


Erzurum Teknik Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız bu sayfada. Erzurum Teknik Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Erzurum Teknik Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 2010 yılında çıkardığı bir yasayla kurulmuştur. Rektörü Muammer Yaylalı'dir. Eğitim Öğretim başlama yılı 2012'dir. İlk öğrencilerini Matematik, İktisat, İşletme, Makine Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinden aldı. 2013 yılında ise tarih ve inşaat mühendisliği bölümlerini açtı.

“Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü; Erzurum  - Çat yolu 4. Km’deki binada hizmet vermektedir.”

Yaklaşık 4000 dönümlük araziye sahip olan kampüs alanımızın projelendirme çalışmaları tamamlanmış olup 2012 yılı itibariyle kurulum çalışmaları başlatılmıştır.

Akademik Birimler
Fakülteler
Edebiyat Fakültesi (Tarih, Edebiyat, Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, Mütercim Tercümanlık, Amerikan Kültür ve Edebiyatı)
Fen Fakültesi (Moleküler Biyoloji ve Genetik, Matematik, İstatistik)
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonometri, Maliye, Uluslararası Lojistik ve Ticaret, Bankacılık ve Finans)
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi (Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık)
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Spor Bilimleri Fakültesi

Enstitüler
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Yüksekokullar
Yabancı Diller Yüksekokulu

Barınma
Erzurum Teknik Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu
Erzurum Teknik Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu Üniversitemize bağlı bir yurttur. 2015 yılından itibaren faaliyette olup, değerli öğrencilerimizin kendilerini bir aile sıcaklığı içinde hissetmelerini sağlamak amacıyla herşey düşülmüştür.
Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 10 dakika, Merkezi Derslikler Binasına 25 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.
Binamız yurt olarak planlanıp ona uygun şekilde yapılmıştır. Yurdumuz, çağdaş yönetim anlayışıyla, başarının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilinci içerisinde öğrencilerine rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli bir ortam sağlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmayı amaçlamaktadır.
Yurdumuz aile sıcaklığını arayanların, sessiz ve sakinliği tercih eden öğrencilerin adresidir. Yurdumuz aynı zamanda güven, huzur, başarı ve kalite arayan öğrencilerin adresi olmayı amaçlamaktadır.

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN

Erzurum Teknik Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 0442 666 25 25
Fax: 0442 666 25 32
Web: ww.erzurum.edu.tr/
E-posta: bilgi@erzurum.edu.tr
Adres: ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Çat Yolu Üzeri 4.km 25070 YAKUTİYE/ERZURUM
Rektör: MUAMMER YAYLALI

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Yorum Gönder

Adınızın görülmesini istemiyorsanız yorumlama biçiminden Anonim'i seçiniz. Adınızla yorum yapmak isterseniz yorumlama biçiminden Adı/Url'yi seçiniz. Url boş bırakabilirsiniz.

Arama Yap