Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Gaziosmanpaşa Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız bu sayfada. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Adını Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa'dan alan Üniversite 03.07.1992 tarihinde 3837 Sayılı Kanuna Ek 24. Madde gereğince kuruldu. Ziraat Fakültesi Cumhuriyet Üniversitesi'ne bağlı açılmıştı. Fen-Edebiyat Fakültesi, Niksar Meslek Yüksek Okulu, Tokat Meslek Yüksek Okulu, Zile Meslek Yüksek Okulu, Erbaa Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sosyal Bilimler Enstitülerinden oluşan Gaziosmanpaşa Üniversitesi 01.11.1992 tarihinde Rektör ataması ile üniversite olarak birimlerini oluşturmuştu.

Üniversitede öğretim dili Türkçedir. 2000-2001 eğitim-öğretim yılından itibaren Taşlıçiftlik kampüsündeki birimlerde bir yıl süreli İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı açıldı.

Üniversite, 9 fakülte, 8 yüksekokul, 14 meslek yüksekokulu, 11 araştırma ve uygulama merkeziyle eğitim, öğretim, araştırma ve hizmet alanlarında eğitime devam ediyor.

2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında Tıp Fakültesine 25 öğrenci alındı. Tıp Fakültesi öğrencileri öğrenimlerine Gazi Üniversitesi'nde devam etmektedirler. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi hizmete açıldı.

Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Tokat Meslek Yüksek Okulunda ikinci öğretim yapılmaktadır.

2013-2014 eğitim ve öğretim dönemi itibariyle yaklaşık öğrenci sayısı 30.000 den fazladır. Üniversite de 2147 personel vardır. Bunlardan 1158’i akademik, 989’u idari personeldir.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü, Amasya yolu üzerinde, Tokat İl merkezine 9 km. uzaklıkta Taşlıçiftlik Mevkiinde yaklaşık 2000 dekar arazi üzerinde kurulmuştur. Taşlıçiftlik Kampüsü'nde, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Fen Bilimleri enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Beden Eğitimi Yüksekokulu, Tokat Sağlık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Tokat Meslek Yüksekokulu ve Araştırma Uygulama merkezleri yer almaktadır. Şehir kampüsünde ise, Tıp Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü konuşlanmıştır. Artova ve Reşadiye hariç diğer ilçelerde yer alan Meslek Yüksek Okullarımızın kampüsleri bulunmaktadır.

Başarı ve maddi durumları dikkate alınarak, üniversitemiz öğrencileri üniversitemizin değişik birimlerinde yarı zamanlı olarak istihdam edilebilmektedir.

BESLENME

MEMURLARDANYEMEK FİYATI
1Ek göstergesiz görevde bulunanlardan2,50 TL
21100’ e kadar (1100 dahil) ek göstergeli görevlerde bulunanlardan2,75 TL
32200’ e kadar (2200 dahil) ek göstergeli görevlerde bulunanlardan3,00 TL
43600’ e kadar (3600 dahil) ek göstergeli görevlerde bulunanlardan3,50 TL
54800’ e kadar (4800 dahil) ek göstergeli görevlerde bulunanlardan4,00 TL
64800’den daha yüksek ek göstergeli görevlerde bulunanlardan4,50 TL
7Misafir5 TL
SÖZLEŞMELİ PERSONELDENYEMEK FİYATI
1Aylık brüt sözleşme ücretleri 2.245 TL kadar (2.245 TL dahil) olanlardan2,75 TL
2Aylık brüt sözleşme ücretleri 3.790 TL kadar (3.790 TL dahil) olanlardan3,50 TL;
3Aylık brüt sözleşme ücretleri 5.235 TL kadar (5.235 TL dahil) olanlardan4,50 TL
4Aylık brüt sözleşme ücretleri 5.235 TL üzerinde olanlardan5,50 TL
ÖĞRENCİLERDENYEMEK FİYATI
1Öğrenci yemek fiyatı1,50 TL


BARINMA OLANAKLARI
il merkezindeki yurtlar 720 erkek, 1332 kız olmak üzere toplam 2052 kişilik yatak kapasitesine sahiptir. Toplam 6 blok olup, 3 ayrı yerleşim yerinde bulunmaktadır. Aşağıda il merkezinde ve ilçelerimizdeki yurtların; adresleri, telefonları ve kapasiteleri verilmiştir. Kampüs içerisindeki ve şehir merkezindeki tüm yurtlarımıza belediye ve özel taşımacılık tarafından sağlanan toplu taşıma araçları hizmet vermektedir.

ULAŞIM OLANAKLAR
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü Tokat'a yaklaşık 9 km uzaklıkta ve Tokat - Amasya yolu üzerindedir. Aynı güzergah aynı zamanda Ankara, İstanbul yol güzergahıdır. Kampus ulaşımı özel toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Ayrıca personel için sabah ve akşam özel personel taşıma servisleri mevcuttur.

Toplu taşıma araçları GOP Kız Öğrenci yurdundan hareketle Niksar kavşağına kadar Behzat Bulvarını izlemektedir. Niksar kavşağından, eski rektörlük yoluna dönülerek Mevlana ve Demirköprü güzergahından Amasya yolu takip edilerek Taşlıçiftlik kampusune ulaşılmaktadır. Hareket süreleri eğitimin durumuna göre değişiklik arz etmektedir. Üniversitemize çalışan toplu taşıma araçları mavi renktedir.

SPOR İMKANLARI
Üniversitemiz kampüs alanı içerisinde varolan tüm spor kompleksleri personelimiz ve öğrencilerimiz tarafından kullanılabilmektedir. Ayrıca Üniversitemiz spor takımları çalışmalarını bu tesislerde yürütmektedir.
Bahar yarıyılında Gençlik Şölenleri etkinlikleri çerçevesinde bir çok branşlarda personel ve öğrenci kategorilerinde turnuvalar düzenlenerek 1.2. ve 3.lere ödül verilmektedir. Bu turnuvalara ilçelerdeki okullarımızda katılmaktadır.
Her yıl Üniversiteler Spor Federasyonunun düzenlemiş olduğu müsabakalara Üniversitemiz 18 dalda katılmış ve bir çok başarılı dereceler elde etmiştir.
Üniversite Spor Kulübümüz 2007 yılında kurulmuş; yerel liglerde yer alan futbol, basketbol, atletizm branşlarında faaliyet göstermektedir.

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 0-356-2521627
Fax: 0-356-2521626
E-posta: ozelkalem@gop.edu.tr
Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT
Rektör: MUSTAFA ŞAHİN

GAZİ OSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Yorum Gönder

Adınızın görülmesini istemiyorsanız yorumlama biçiminden Anonim'i seçiniz. Adınızla yorum yapmak isterseniz yorumlama biçiminden Adı/Url'yi seçiniz. Url boş bırakabilirsiniz.

Arama Yap