Kilis 7 Aralık Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Kilis 7 Aralık Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız bu sayfada. Kilis 7 Aralık Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Kilis 7 Aralık Üniversitesi, 1987 yılında Kilis Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 

Üniversitemiz 29 Mayıs 2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5662 no.lu kanunla kurulmuştur.

1998 yılında M.R.Eğitim Fakültesi, 1997 yılında Y. Ş. Sağlık Yüksekokulu, 2003 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi, 2007 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü,  2010 yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), 2012 yılında İlahiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 2013 yılında Ziraat Fakültesi'nin kurulması ile öğretim faaliyetlerine devam etmiştir.

Üniversitemiz;
Fen-Edebiyat Fakültesi, M.R.Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi , Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ile Ziraat Fakültesi'nden oluşan 6 fakülte, Y.Ş. Sağlık Yüksekokulu ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olmak üzere  2 yüksekokul, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olmak üzere 2 meslek yüksekokulu, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü olmak üzere lisansüstü eğitimin verildiği 3 enstitü; ayrıca eğitim uygulama ve araştırma merkezleri ile gelişmekte olan bir eğitim kurumudur.

Merkez Yerleşke, Karataş Yerleşke ve Mercidabık Yerleşkesi olmak üzere 3 yerleşkede faaliyetlerine devam eden Üniversitemiz, ön lisans, lisans ve  yüksek lisans düzeyinde yaklaşık 9.000 öğrencinin öğrenim gördüğü; 320 akademik, 214 idari personelin görev aldığı genç, dinamik kadrosu ile eğitim ve öğretimini devam ettirmektedir.

Gelişimini hızla sürdürmekte olan Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde;  huzurlu, güvenli bir üniversite hayatı yaşamak için uygun bir ortam bulunmaktadır. 

Üniversitemiz, modern binalarına, laboratuarlarına, her geçen gün bir yenisini ekleyerek  öğrencilerimizin eğitim hayatlarına konforlu, çağdaş bir şekilde devam etmelerini sağlamaktadır.

Üniversitemiz ülkemiz gençliğinin geleceğimiz olduğunun bilinciyle, öğrenci merkezli eğitim-öğretim sistemini benimsemiştir. Öğrencilerimizin yaratıcı düşünen, aldıkları eğitimle çözüm odaklı yaklaşan ve analitik düşünme yeteneği kazanarak mesleki hayata katılımları amaçlanmaktadır.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğrenci Sayısı: 16.151
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim Elemanı Sayısı: 327

Beslenme 
Üniversitemizde 1500 kişi kapasiteli yemekhane mevcuttur. Merkez Kampüs içerisinde  restaurant ve cafesi bulunan Uygulama Oteli ile fakülte ve yüksekokulda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği kantinler bulunmaktadır.

Barınma 

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Uygulama Otelinde 34 oda ve 62 yatak kapasitesi vardır.
Uygulama Oteli; 1 VIP suit oda, 6 suit oda ve 27 normal odadan oluşmaktadır.
Karataş Yerleşkesinde Karataş Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları bulunmaktadır.
Karataş Kız Öğrenci Yurdunda; 108 öğrencinin barınabileceği toplam 27 adet oda bulunmaktadır.
Karataş Erkek Öğrenci Yurdunda; 66 öğrencinin barınabileceği toplam 24 adet oda bulunmaktadır.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü

Kız Yurdu Tel: 0348 813 33 07(Ekrem Çetin Lisesi Bitişiği)
Erkek Yurdu Tel: 0348 814 30 25(Öğretmen Lisesi Bitişiği)
Özel Yurtlar

Özel Ekrem Çetin Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Tel: 0348 814 07 76
Kapasite: 96

KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN
Kilis 7 Aralık Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 03488142666/1001-1002
Fax: 03488142660
Web: www.kilis.edu.tr
E-posta: ozelkalem@kilis.edu.tr
Adres: Mehmet Sanlı Mah. Doğan Güreş Paşa Bulvarı No.134 Merlez/KİLİS
Rektör: İsmail GÜVENÇ

KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Yorum Gönder

Adınızın görülmesini istemiyorsanız yorumlama biçiminden Anonim'i seçiniz. Adınızla yorum yapmak isterseniz yorumlama biçiminden Adı/Url'yi seçiniz. Url boş bırakabilirsiniz.

Arama Yap