Atılım Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Atılım Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız bu sayfada. Ankara Atılım Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Atılım Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Atılım Üniversitesi, 1996 yılında Ankara'da Atılım Vakfı tarafından kurulmuş, kamu tüzel kişiliğine haiz bir vakıf üniversitesidir.

Atılım Üniversitesi yabancı dille öğretim olanağı sunmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Uluslararası standartlara (ABET 2000 gibi...) uygun eğitim programları uygulamaktadır. 431 akademik, 182 idari personel toplam 613 kişilik yetkin kadrosu bulunmaktadır.

Atılım Üniversitesi "Kardeş Üniversite" olan "University of the Incarnate Word" 'de (San Antonio TEKSAS’ ta) ve "The Hauge School of European Studies (HEBO)(Hollanda)" 'de Değişim Programı’ na göre istenildiğinde öğrenim görebilme fırsatı sunmaktadır.

Atılım Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri
Fakülteler
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İşletme Fakültesi
Mühendislik Fakültes

Enstitüler
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksek Okul
Sivil Havacılık Yüksekokulu (4 Yıllık)

Rektörlüğe Bağlı Bölümler
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü
Türk Dili Bölümü
Yabancı Diller Bölümü
Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü(Bilgisayar progmcılığı(2 yıllık),Turizm bölümü(2yıllık)

Kampüse Ulaşım
Atılım Üniversitesi kampüsü; şehir merkezine 20 km, çevre yoluna 7 km mesafededir. Tek kampüsü olan MOG yerleşkesinde kuruludur. LYS puanlarına göre başarı ve sporcu bursları sağlamaktadır. Kampüse, Ankara'nın çeşitli bölgelerinden kalkmakta olan servislerle , EGO belediye otobüsleri ve minibüsler ile ulaşılabilmektedir.

Beslenme Olanakları

Atılım Üniversitesi merkez kampüsünde 5.000 öğrenciye hizmet verebilecek 5 adet kafeterya ve 1 adet kantin bulunmaktadır. Kafeterya ve kantinler öğrencilere, akademik ve idari personele, beslenmenin insan hayatındaki önemi doğrultusunda özenli hizmet vermektedir.

Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve İşletme Fakültesinde bulunan öğrenci kafeteryaları hafta içi her gün 08:30 ile 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hazırlık A binasında bulunan kafeteryamız ile hazırlık B binasındaki kantinimiz ise 08:30 ile 15:30 arasında hizmet vermektedir.


Söz konusu kafeteryalarımızda ızgara çeşitleri, döner, pizza, hamur işleri, makarna çeşitleri ve ana mutfağımızda üretilen güne özel üretilen sıcak yemekler sunulmaktadır. Ürünlerimiz hijyenik bir ortamda, gıda kodeksine uygun bir şekilde, beslenme uzmanları ve gıda mühendisleri kontrolünde üretilmekte, sunum, kalori değerleri gibi kaliteyi oluşturan detaylara son derece önem verilmekte ve uygun ücret politikasıyla öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin beğenisine sunulmaktadır. Perakende satış bölümlerinde ise seçkin markalardan oluşan ürünler sunulmaktadır.


Ayrıca İşletme Fakültesi binasında farklı ve modern tarzlara sahip Cafe Rezene ve Kuşkonmaz Restoran da hizmettedir. Cafe Rezene, lezzetli tatlı ve tuzlu pastalar, gözlemeler, sandviç ve tost çeşitleri, çay, kahve ve taze meyve suyu seçenekleri sunmaktadır. Kuşkonmaz Restoran ise, göl manzarası ve şık atmosferi eşliğinde Türk ve dünya mutfaklarının eşsiz lezzetlerini alakart menü ve kaliteli servis ile sunmaktadır. Ayrıca yaz sezonu boyunca Atılım Garden havuz ve restoran, zengin menüsü ile eşsiz doğası içinde hizmet vermekte, müşterilerine huzurlu ve serinletici bir ortam sunmaktadır. Bu mekanlarımızın her biri talepler doğrultusunda özel davet ve organizasyonlar için de kullanılmaktadır.


Yurt ve Barınma İmkanları

Atılım Üniversitesi’nde Ankara dışından gelen öğrencilerin barınma ihtiyaçları anlaşmalı olduğumuz Özel Nazlı Kız Öğrenci Yurdu ve Özel Emre Erkek Öğrenci Yurdu İle karşılanmaktadır.
Ailelerinden uzakta olan öğrencilerimize; güven duyacakları, evlerini aratmayan konforlu bir ortam sunan yurtlarda, öğrencilerimizin tüm gereksinimleri düşünülerek hizmet verilmektedir.

Özel Nazlı Kız Öğrenci Yurdu

www.nazlikizyurdu.com.tr
Telefon: 0312 428 62 63 -64
Faks: 0312 428 05 49

Erkek öğrencilerimiz ise şehir merkezindeki Özel Emre Erkek Öğrenci Yurdu’ndan faydalanabilmektedir.


Özel Emre Erkek Öğrenci Yurdu

www.emreerkekyurdu.com.tr
Telefon: 0312 442 79 95 -96
Faks: 0312 441 16 26

Özel Emre Erkek Öğrenci Yurdu hakkında detaylı bilgi almak için; Ayşegül Kılıçoğlu / Emine Sönmeziç Kampus alanında öğrencilerimize yurt olanağı sağlamak için yatırımlar devam etmektedir.


Yukarıda adı geçen Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Özel Yurtlar, yurtta barınmak isteyen öğrencilerimize tavsiye edilmektedir. Bu yurtlar ulaşım kolaylığının sağlanması gayesi ile Üniversitemiz servis güzergahları göz önünde bulundurularak seçilmiştir.


Seçilen yurtlar ile Üniversitemiz arasında hiçbir surette hukuki bağ ve / veya menfaat ilişkisi bulunmamaktadır. Yurtlarla ilgili hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır


Staj

Üniversitemiz tarafından öğrencilerimizin mezuniyet öncesinde deneyim kazanmaları, profesyonel iş hayatı ile ilgili bilgi edinebilmeleri ve teorik bilgilerini nasıl uygulayacaklarını görmeleri açısından staj eğitimin en önemli parçalarından biri olarak değerlendirilmektedir.

Öğrencilerimizin kendi alanlarıyla ilgili sektörlerde en yetkin kurumlarda bu önemli deneyimi yaşamaları amacıyla Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Ofisi tarafından staj anlaşmaları yapılmakta, öğrencilerimize en uygun staj yerleri konusunda danışmanlık hizmeti verilmektedir.


Genişletilmiş Erasmus Üniversite Beyannamesi (Extended Erasmus University Charter) kapsamında Öğrenci Staj Hareketliliği Programı ve AIESEC ile Yurtdışı Staj İmkânlarını kullanmaları konusunda öğrencilerimiz teşvik edilmektedir. Yurt dışında staj yapan öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında yurt dışında çalışma olanakları artmakta, yurt dışı deneyimleri istihdam avantajı yaratmaktadır.


Mezunlar ve İstihdam

Mezunlarımız kariyerler hedeflerini gerçekleştirmek ve başarıyla yükselmek açısından; aldıkları İngilizce ve uygulama ağırlıklı eğitim olanaklarının avantajlarını kullanmakta, sağlam bilgi birikimleri nedeniyle kendilerine duydukları güven başarılarının kaynağını oluşturmaktadır.

Teorik bilgilerini uygulamayla pekiştirmeleri açısından tüm bölümlerimizde oluşturulan teknik alt yapı, staj uygulamaları, sertifika ve değişim programları ile öğrencilerimiz girişimci bir ruhla mezun olmaktadır.


Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Koordinatörlüğü ve danışmanlık sisteminin yönlendirmesi ile gelecek hedeflerine uygun ders programları belirleyen, sosyal, sportif, kültürel etkinliklerle kendilerini farklı alanlarda geliştiren öğrencilerimiz mezuniyetleri sonrasında sadece ülkemizde değil tüm dünyada iş bulabilecek donanıma ulaşmaktadır.


Üniversitemizde mezuniyet sonrasında gerçekleşen genel istihdam oranı % 93’dür.


Atılım Üniversitesi mezunu öğrencilerinin istihdam durumlarını yıllar itibariyle incelediğimizde çalışan mezunların oranı % 90’ın üzerindedir.


ATILIM ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN
ATILIM ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN
ATILIM ÜNİVERSİTESİ BURSLAR ve KOŞULLARI İÇİN TIKLAYIN

Atılım Üniversitesi İletişim Bilgileri

Telefon: 03125868200
Fax: 03125868091
E-posta: atilimrektorluk@atilim.edu.tr
Adres: Atılım Üniversitesi Kızılcaşar Mah. İncek Kampüsü Gölbaşı/İncek/ANKARA
Rektör: MEHMET YILDIRIM ÜÇTUĞ

ATILIM ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Yorum Gönder

Adınızın görülmesini istemiyorsanız yorumlama biçiminden Anonim'i seçiniz. Adınızla yorum yapmak isterseniz yorumlama biçiminden Adı/Url'yi seçiniz. Url boş bırakabilirsiniz.

Arama Yap