Avrasya Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Avrasya Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız bu sayfada. Trabzon Avrasya Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Avrasya Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Avrasya Üniversitesi, Trabzon'da yerleşik; Maçka İmar, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmet Vakfı tarafından kurulmuş kamu tüzel kişiliğine haiz bir vakıf üniversitesi'dir. Yükseköğretim Kurulu’na 2010 yılında yapılan başvuruyu takiben mevzuatta öngörülen süreçler tamamlanmış ve TBMM Genel Kurulu’nda kanunla Avrasya Üniversitesi’nin kurulması kabul edilmiştir. Kanunun 28.01.2011 tarihli Resmi Gazetede 27829 sayı numarasıyla yayımlanmasıyla Avrasya Üniversitesi tüzel kişiliğini kazanmıştır. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti tarafından yönetilmektedir.

Avrasya Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Fakülteler
Mühendislik Mimarlık Fakültesi
Fen Edebiyat Fakültesi
İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Yüksekokullar

Meslek Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sağlık Bilimler Enstitü

Yurt ve Barınma Olanakları

Trabzon Merkez ve havaalanına 5 dk. uzaklıkta, 1, 2, 3 ve 4 kişilik oda kapasitelerine sahip yurtlarımızla öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına azami gayret göstermekteyiz.

Pelitli Yerleşkemizde 100 kişilik kız ve erkek öğrenciler için yurt, Ömer Yıldız Yerleşkemizde ise 5 blok halinde toplamda 700 kişi kapasiteli kız ve erkek öğrencilerimiz yurtlarımızla hizmet sunmaktayız.


Yurtlarımız deniz manzaralıdır. Yeşil ile mavinin buluştuğu tesislerimizde restaurant, fitness, sauna, kuaför, kafeteryalar mevcuttur.  Öğrencilerin, ders başarılarını yüksek seviyede tutmaları amacına yönelik olarak etüt salonu, internet imkânı bulunmaktadır. Bunun yanında, uydu yayınıyla dünya kanallarını seyredebilme imkânı da sunulmaktadır.

Yurtlarımızda kalan öğrenciler için çeşitli oryantasyon programları düzenlenmektedir. Öğrencinin memnuniyetini ölçen anketler yapılmakta olup öğrencilerin ders dışı vakitlerini daha iyi değerlendirebilmeleri için çeşitli geziler, sportif ve kültürel etkinlikler organize edilmektedir.

Amacımız; dünyanın bölgelerden Üniversitemize gelen gençlerin millî birlikve beraberlik duyguları içerisinde, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkıda bulunmak, onlara huzurlu ders çalışma ortamı hazırlamaktır.


AVRASYA ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ BURSLAR ve KOŞULLARI İÇİN TIKLAYIN

Avrasya Üniversitesi İletişim Bilgileri

Telefon: 4623346444-45-47
Fax: 4623346454
Web:  www.avrasya.edu.tr
E-posta: info@avrasya.edu.tr
Adres: Avrasya Üniversitesi Rektörlüğü Adnan Kahvesi Mah. Rize Caddesi Pelitli/TRABZON
Rektör: AŞKIN ASAN

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Yorum Gönder

Adınızın görülmesini istemiyorsanız yorumlama biçiminden Anonim'i seçiniz. Adınızla yorum yapmak isterseniz yorumlama biçiminden Adı/Url'yi seçiniz. Url boş bırakabilirsiniz.

Arama Yap