İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, burs olanakları ve şartları, öğretim ücretleri, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kuruluş işlemleri yürütülmüş ve 28.02.2009 tarihli resmi gazetede yayımlanan 2809 nolu kanunun ek 109. Maddesi ile İstanbul ilinde kurulan vakıf üniversitesidir. 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımına başlamıştır.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri
Fakülteler
Tıp Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mühendislik Mimarlık Fakültesi
Fen Edebiyat Fakültesi
İletişim Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Hukuk Fakültesi

Yüksekokullar

Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü

Kampüs Olanakları
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, seçkin akademik kadrosu ve kariyer odaklı eğitim anlayışıyla Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biridir. 

Üniversitenin Cevizlibağ merkez kampüsünde birçok olanak bir arada bulunmaktadır. Tüm fakültelerin temel eğitim laboratuvarları, beslenme ve diyetetik bölümü araştırma ve uygulama mutfağı, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü araştırma ve uygulama laboratuvarı, mac bilgisayar laboratuvarları, fantom laboratuvarı, simültane tercüme laboratuvarı, mahkeme salonu dersliği, televizyon ve radyo stüdyoları, fotoğraf stüdyosu, dans salonu, şan salonu, oyun salonu, konferans salonu, kütüphane, yemekhane, kafeterya, revir ve mescit bunlardan bazılarıdır. 

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi ile afiliye anlaşması mevcuttur. Bu nedenle Tıp Fakültesi öğrencilerinin klinik ders ve eğitimleri, 3. sınıftan itibaren İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılmaktadır. 

Öte yandan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin, Halıcıoğlu’nda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi bulunmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri eğitimlerini bu yerleşkede sürdürmektedirler.

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN


İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 4445101/1047
Fax: 02124814213
E-posta: rektorluk@yeniyuzyil.edu.tr
Adres: Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi, Yeni Doğan Mahallesi Yılanlı Ayazma Caddesi, No.26 P.K. 34010 Zeytinburnu/İSTANBUL
Rektör: İLHAN YAŞAR HACISALİHOĞLU

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Antalya Lise Taban Puanları 2017-2018

2017 Kyk Burs ve Kredi başvurusu Belli Oldu

Günlük 54 TL İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır (Öğrenciler Dahil)