Sanko Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Sanko Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, burs olanakları ve şartları, öğretim ücretleri, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. Gaziantep Sanko Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Sanko Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Sani Konukoğlu Vakfı, Sanko Holding ve Konukoğlu Ailesin tarafından 1989 yılında kurulmuştur.

Vakıf Sözleşmesi doğrultusunda, eğitim ve sağlık konularındaki hizmetlerini arttırarak sürdüren Sani Konukoğlu Vakfı, Bakanlar Kurulu’nun 20.12.1995 tarih ve 95/7663 sayılı kararı ile vergi muafiyeti almaya hak kazandı.


Konukoğlu ailesi fertleri ile SANKO Holding bünyesindeki bazı şirketlerin kurduğu vakfın gelirinin büyük bölümü kurucu üyeler ve SANKO Holding bünyesindeki şirketlerden bağış olarak sağlanmaktadır.


Sani Konukoğlu Vakfı, 1997 yılında, Türkiye Genelinde “Eğitim ve Sağlık “alanında 4500 Vakıf arasından “YILIN VAKFI” seçilmiştir.


18 Haziran 2013 tarih, 28681 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6492 Sayılı Kanun ile de ‘SANKO Üniversitesi’ kuruluşunu gerçekleştirerek hizmet vermektedir.


Sanko Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Fakülteler
Tıp Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi

Enstitüler

Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü

YERLEŞKE

Tıp alanında eğitim vermek üzere Gaziantep’te kurulan SANKO Üniversitesi; Üniversite Ana Binası, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi ve Özel SANKO Okulları sosyal tesislerinden oluşmaktadır.

Gaziantep’in en merkezi noktalarından birinde yer alan SANKO Üniversitesi merkez yerleşkesi, üniversite ana binası ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nden oluşmaktadır.


Ana binamız gerek fiziksel şartları, gerekse teknolojisiyle hem akademik ve idari kadro hem de öğrencilerin akademik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmıştır.


Ana binamızın hemen yanında yer alan, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Türkiye'nin donanım açısından da en iyi özel hastanelerinden biridir.


SANKO Üniversitesi akademik, idari kadrosu ve öğrencileri sosyal ve kültürel faaliyetleri için SANKO Üniversitesi Kültür Evi ile sportif ve kültürel aktiviteleri için Özel SANKO Okulları bünyesinde yer alan Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nden yararlanabileceklerdir.


SANKO ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN
SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN
Sanko Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 03422116500
Fax: 03422116505
Web: www.sanko.edu.tr
E-posta: info@sanko.edu.tr
Adres: İncilipınar Mah. Gazi Muhtar Paşa Bulv. No:36 27090 Şehitkamil/ GAZİANTEP
Rektör: AHMET SINAV

SANKO ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Antalya Lise Taban Puanları 2017-2018

2017 Kyk Burs ve Kredi başvurusu Belli Oldu

Günlük 54 TL İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır (Öğrenciler Dahil)