TED Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

TED Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, burs olanakları ve şartları, öğretim ücretleri, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. Ankara TED Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

TED Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
TED Üniversitesi, 7 Temmuz 2009'da Türk Eğitim Derneği tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. 2012-2013 akademik yılında alınan 320 öğrencisi ile eğitime başlamıştır. TED Üniversitesi'nde eğitim dili İngilizce'dir.

TED Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri
Fakülteler
Eğitim Fakültesi
Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı
Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı
Temel Eğitim Bölümü Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı
Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı

Fen-Edebiyat Fakültesi
Temel Bilimler Birimi
Psikoloji Bölümü
Sosyoloji Bölümü

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Ekonomi Bölümü
İşletme Bölümü
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

Mimarlık Fakültesi
Mimarlık Bölümü
Şehir ve Bölge Planlama Bölümü
Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği Bölümü
İnşaat Mühendisliği Bölümü
Makine Mühendisliği Bölümü

İngilizce Dil Okulu

Enstitüler
Eğitim Kurumları İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Öğretim Programı (Türkçe)
Mühendislik Yönetimi Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Öğretim Programı (İngilizce)
İnteraktif Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Öğretim Programı
Gelişim Odaklı Klinik Çocuk Ve Ergen Psikolojisi Yüksek Lisans Programı
Uygulamalı Veri Bilimi Yüksek Lisans Programı

KAMPÜS HAYATI  
TEDÜ Kolej Kampüsü şehir merkezinde, her yere eşit uzaklıkta ve ulaşım ağının kesişme noktasında yer almaktadır. TEDÜ için TEDÜ’ye özel tasarlanan mimari, öğrencisine konforlu, rahat ve çalışmaya teşvik eden bir eğitim alanı sunmaktadır. Son derece gelişmiş teknolojiyle altyapısını donatan TEDÜ; en etkin, kullanışlı ve hızlı verimi alabileceği teknik olanaklarla öğrencisine güven vermektedir. TEDÜ, kampüs içinde konumlandırılan öğrenci merkezleri aracılığıyla, tüm kültür-sanat faaliyetlerini öğrencileriyle buluşturur; kulüp çalışmaları, konserler, tiyatro ve film gösterileri, sergiler, çeşitli performanslar gibi birçok etkinliğe önem ve öncelik vermektedir.

Spor Olanakları
TEDÜ öğrencileri sosyal ve sportif etkinlikler için kampüsümüzde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunu, çok amaçlı kapalı spor salonunu ve fitness merkezini hafta içi ve hafta sonu belirlenen saatlerde sınırsız kullanabilmektedir.  Tesislerimiz aynı zamanda öğrenci topluluklarımızın düzenlediği sosyal ve sportif organizasyonlara ev sahipliğide yapmaktadır.

Sağlık Merkezi
TED Üniversitesi’nde sağlık hizmetleri tam gün çalışan doktor ve hemşiremiz tarafından verilmektedir.

Öğrenciler sağlık sorunları için sağlık merkezine başvurduklarında ilk muayene ve tedavi hizmetleri sağlık merkezinde yapılmaktadır. Daha ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda sahip oldukları sosyal güvenceye uygun sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir. Sağlık merkezimizde öğrencilerimize tanı, tedavi hizmetlerinin yanısıra sağlık danışmanlığı da yapılmaktadır. Acil durumlarda, ilk müdahele sağlık merkezinde tamamlandıktan sonra hastaneye sevk sağlanmaktadır. Sağlık merkezi TED Üniversitesi yerleşkesinde E blok giriş katında bulunmaktadır.

Yurtlar
Üniversitemizin 2015 - 2016 eğitim yılında açılan 93 yatak kapasiteli kız yurdu bulunmaktadır.  Yeni dönemde öğrencilerimiz için iki bloktan oluşan 426 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdumuz hizmete girecektir.  Tam burs ile yerleşen öğrencilere ücretsiz yurt, yurtlarda kahvaltı ve akşam yemeği  imkanı sağlanmaktadır. Tüm yurtlarımız öğrencilerin öncelikli ihtiyaçlarını sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Bütün odalarımızda banyo tuvalet  olup, öğrencilerimize ders çalışma, dinlenme ve sosyal aktivite imkanı sağlayacak ortak alanları mevcuttur. Yurt kayıtları için, yurt görevlilerimiz kayıtlar sırasında yurtlar hakkında detaylı bilgi verecekler ve kayıtları alacaklardır. Yurt yerleştirmeleri öncelikle öğrencilerimizin yerleşmek istedikleri oda tipine göre yapılacaktır.

Fatma-Semih AKBİL Kültür Merkezi
TED Üniversitesi’nde yer alan ve 1.400 m2 kapalı alanı olan Fatma - Semih Akbil Kültür Merkezi’nde;
200 kişilik Konferans Salonu,
100 kişilik 2 adet Seminer ve Toplantı Amfisi,
70 Kişilik 2 adet Eğitim ve Toplantı Amfisi,
Sergi Alanları ve Fuaye bulunmaktadır.

Özenli mimarisi ve ileri teknolojisi ile her türlü kongre, seminer, toplantı, konferans ve kültürel etkinliklerin düzenlenmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlanan kültür merkezinin işleyişi, dışarıdan hizmet almadan sağlanmaktadır. Merkezdeki etkinlikler süresince Kolej kampüsün diğer fiziki ve teknik olanaklarından da yararlanılabilmektedir. Merkezde, üniversite içine ve dışına canlı yayın yapılabilmesine olanak sağlayan ışık, ses, görüntüleme, kayıt ve yayın sistemleri de bulunmaktadır.
TED Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 0 312 418 41 47
Fax: 0 312 418 41 48
E-posta: info@tedu.edu.tr
Adres: TED Üniversitesi, Ziya Gökalp Caddesi No.48 06420, Kolej Çankaya ANKARA
Rektör: MEHMET MURAT TARIMCILAR

TED ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Antalya Lise Taban Puanları 2017-2018

2017 Kyk Burs ve Kredi başvurusu Belli Oldu

Günlük 54 TL İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır (Öğrenciler Dahil)