Toros Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Toros Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, burs olanakları ve şartları, öğretim ücretleri, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. Mersin Toros Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Toros Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Toros Üniversitesi kuruluş kanununun 23 Temmuz 2009 tarihinde resmi gazetede yayınlanmasıyla kurulmuştur. 2010-2011 öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitime başlamıştır.

Toros Üniversitesi’nin kurucu vakfı Mersin Eğitim Vakfı’dır. Mersin Eğitim Vakfı, Mersin ve Tarsus’ta bulunan Toros Okulları'nın sahibidir. Mersin Eğitim Vakfı idealist öğretmenler tarafından kurulmuştur ve tarihi 40 yıl önceye dayanır.


Toros Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Fakülteler
Mühendislik Fakültesi
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Enstitüler

Fen Bilimler Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar

Meslek Yüksekokulu
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu

YURT OLANAKLARI

Toros Üniversitesi’nin 80 Kapasiteli kız ve erkek öğrenciler için yurtları bulunmaktadır.

Toros üniversitesi bir kent üniversitesidir ve kampüsleri şehir merkezinde yer almasından dolayı ulaşım sorunu bulunmamaktadır.


Ayrıca öğrencilerimiz kredi ve yurtlar kurumunun 3500 kapasiteli kız ve 1500 kapasiteli erkek öğrenci yurtlarından yararlanabilirler.


Kampüs konumu öğrencilere şehrin sosyal imkânlarından kolaylıkla yararlara bilme imkânları sunar. Bunun yanı sıra kentte birçok uygun maliyetli, kaliteli ve ulaşım kolaylığı olan yurt imkânları bulunmaktadır.


YURT ÜCRETLERİ:  (3.950,00 KDV Dahil)


BURSLAR

Toros Üniversitesi’nde öğrencilere çeşitli burslar verilir. Bunlar arasında en önemlisi LYS sınavı ile burslu programlara yerleşenlere verilen burstur. Toros Üniversitesi programları için iki türlü kontenjan bulunur: Burslu program kontenjanı ve burssuz program kontenjanı. Tam burslu programlara yerleştirilen öğrenciler öğrenim ücreti ödemezler. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece burslu öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsar ve sadece öğrenim ücretini kapsar. Bunun dışında kalan, barınma, beslenme, ulaşım, kitap, yurt dışında eğitim giderleri gibi giderler burs kapsamı dışındadır. Bu burslar İngilizce hazırlık programında geçirilen bir yıllık süreyi de kapsar. Bu burslar karşılıksız olup normal eğitim-öğretim süresini kapsar; normal eğitim-öğretim süresini aşan süreyi kapsamaz.

MEV Özel Toros Anadolu Lisesi, Özel Toros Fen Lisesi ve Özel Tarsus Toros Anadolu Lisesi mezunu olanlara Toros Okulları Bursu adıyla Mütevelli Heyet tarafından belirlenen oranda öğrenim ücretinden indirim uygulanır. İndirim oranı 2014-2015 yılı girişliler için %50’dir. Toros Okulları Bursu sadece öğrenim ücreti indiriminden oluşur ve bunun dışında kalan, barınma, beslenme, ulaşım, kitap, yurt dışında eğitim giderleri gibi giderler burs kapsamı dışındadır. Bu burs İngilizce hazırlık programında geçirilen bir yıllık süreyi de kapsar. Bu burs karşılıksız olup normal eğitim-öğretim süresini kapsar; normal eğitim-öğretim süresini aşan süreyi kapsamaz.


Not: Burslar yaz okulunu kapsamaz, ve not ortalaması gözetmeksizin 5 yıllık eğitim öğretim süresini kapsar.


Not: * Birden fazla burs türüne hak kazanıldığında bir burs türü ve en büyük oranlı olanı uygulanacaktır.


TOROS ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN

TOROS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN
Toros Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 0324 325 3300
Fax: 0324 325 3301
Web: www.toros.edu.tr
E-posta: rektorluk@toros.edu.tr
Adres: Bahçelievler Kampüsü 1857 Sokak No:12 33140 Yenişehir MERSİN
Rektör: YÜKSEL ÖZDEMİR

TOROS ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Antalya Lise Taban Puanları 2017-2018

2017 Kyk Burs ve Kredi başvurusu Belli Oldu

Günlük 54 TL İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır (Öğrenciler Dahil)