Uluslararası Antalya Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Uluslararası Antalya Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, burs olanakları ve şartları, öğretim ücretleri, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Uluslararası Antalya Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Uluslararası Antalya Üniversitesi 21 Temmuz 2010 tarihli resmi gazete kararıyla Antalya'da kurulmuş olan ikinci üniversite ve ilk vakıf üniversitesidir. Uluslararası Antalya Üniversitesi, Gaye Eğitim Sağlık Spor ve Çevre Vakfı tarafından kurulmuştur. 2012-13 eğitim öğretim dönemine öğrenci alımına başlayan üniversitenin rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe'dir. Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası üniversitesidir.

Resmi Gazete haberine göre; 6 fakülte (İktisadi ve idari bilimler, Mühendislik, Turizm, Hukuk, İletişim ve Güzel sanatlar ve mimarlık), 4 yüksek okul (Sivil havacılık, Yabancı diller, Adalet meslek yüksek okulu ve Meslek yüksek okulu) ve 2 enstitüden (Sosyal bilimler, Fen bilimleri) oluşacaktır. Okula ulaşım özel servislerle ve toplu taşıma ile sağlanmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Okulda 83 ülkeden öğrenciler bulunmaktadır. Henüz mezun vermemiş Antalya Üniversitesi, ilk mezunlarını 2017 yılında verecektir.


Şu an merkez kampüste bir rektörlük, bir fakülte binası ve 1 yurt binası ile şehir yerleşkesinde ise hazırlık bölümü ve yüksek lisans ile hizmet vermektedir. Kız yurdu fakülte içinde, erkek yurdu okulun bulunduğu Döşemealtı ilçesindedir.


Uluslararası Antalya Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Fakülteler
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Turizm Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi

Yüksekokullar

Yabancı Diller Yüksek Okulu

Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN
ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN
Uluslararası Antalya Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 242 245 00 00
Fax: 242 245 01 00
Web: www.antalya.edu.tr
E-posta: info@antalya.edu.tr
Adres: Üniversite Cad. No:2 Döşemealtı / ANTALYA
Rektör: HIZIR TARIK OĞUZLU

ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Antalya Lise Taban Puanları 2017-2018

2017 Kyk Burs ve Kredi başvurusu Belli Oldu

Günlük 54 TL İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır (Öğrenciler Dahil)