Yaşar Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Yaşar Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, burs olanakları ve şartları, öğretim ücretleri, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. İzmiYaşar Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı 1999 yılında Yaşar Üniversitesi adıyla bir üniversite kurma kararı aldı. Endüstriye olan katkısı ve öncülüğü ile bilinen Yaşar Topluluğu yine öncü niteliği taşımayı amaçlayan bir üniversite yaratmak için yola çıktı

Yaşar Üniversitesi, 29.03.2001 tarihinde TBMM'ce onaylanan 4633 sayılı kanun ile yasalaştı ve 2002-2003 akademik yılında kent içindeki Alsancak Kampusü'nde eğitime başladı.


Yaşar Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Fakülteler
Fen-Edebiyat Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
İşletme Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Mimarlık Fakültesi

Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar

Meslek Yüksekokulu
Adalet Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu

Kampüste Yaşam

Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü 20 binadan oluşmaktadır. Öğrencilerimizin kullanımına sunulan, uzmanlık alanlarına göre birçok laboratuvar, stüdyo ve genel kullanım alanları bulunmaktadır.

Barınma

2010-2011 öğretim yılında faaliyete geçmiş olan Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurdu 8'er katlı 2 bloktan oluşup yaklaşık 400 öğrenciye hizmet vermektedir. Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş olan öğrenci yurdu, banyo hariç 17 m2 lik çift kişilik ve 21 m2 lik 3 kişilik oda alternatifleri ile üniversitemizi tercih eden öğrencilere, eğitimleri süresince, güvenli, huzurlu, yenilikçi, eğlenceli ve rahat bir ortam sunmaktadır.

Öğrenci Toplulukları

Yaşar Üniversitesi Öğrenci Toplulukları, öğrencilerimizin kişisel ve mesleki anlamda ilerlemelerine katkıda bulunurken, hobilerini gerçekleştirerek, sosyal ortamlarda daha katılımcı olmalarını sağlamaktadır. Yıl boyunca faaliyetlerini sürdüren Öğrenci Toplulukları ile üniversite öğrencilerimizin iş yaşamına hazırlanma sürecinde bilgi donanımının ve sosyal yönlerinin gelişmesi amaçlanmaktadır. Yaşar Üniversitesi öğrencileri, üniversitenin sanat ve proje temelli eğitim anlayışı sonucunda çevreye ve yaşama duyarlı, araştıran, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket edebilen, bilimin tek rehber olduğuna inanmış, yaratıcı Türk aydınları olarak mezun olmaktadır.Bu kapsamda öğrencilerimize oldukça geniş bir yelpazede, ilgi alanlarına göre seçim yapma olanağı sunulmaktadır. Mesleklerine ve özel ilgi alanlarına yönelik birçok öğrenci topluluğu bulunmaktadır ve öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda yenileri eklenebilmektedir.

Her akademik yılın başında düzenlenen farklı oryantasyon programlarıyla; hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için üniversite kültürü, 1.sınıf öğrencilerimiz için akademik yaşamın tanıtılması ve sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikleri benimsetmek hedeflenmektedir.


Sosyal Etkinlikler

Yıl boyunca kampüs içinde ve dışında gerçekleştirilen çok sayıda etkinlik ile öğrenciler, akademik eğitimin yanısıra sosyal olarak da kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadırlar. Bu kapsamda konferans salonunda tüm fakülteler ve birimler çok sayıda konferans, panel, söyleşi, sergi ve konserler düzenlemektedir. Medyatik isimlerin konuşma yaptığı konferansların yanısıra sektör sorunlarına yönelik sempozyum ve panellerin de düzenlendiği Yaşar Üniversitesi her yıl yabancı konukların da katıldığı uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN
Yaşar Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 2324115000
Fax: 2323745474
E-posta: rektorluk@yasar.edu.tr
Adres: Üniversite Cad., No.:35-37, Ağaçlı Yol, Bornova-İZMİR
Rektör: MEHMET CEMALİ DİNÇER

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Antalya Lise Taban Puanları 2017-2018

2017 Kyk Burs ve Kredi başvurusu Belli Oldu

Günlük 54 TL İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır (Öğrenciler Dahil)