Yeditepe Üniversitesi Hakkında Bilgi ve Yorumlar

Yeditepe Üniversitesini tercih etmeyi düşünen ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenci, öğretim görevlisi, memurlar vb. için genel tanıtımı, tarihçesi, ulaşım, burs olanakları ve şartları, öğretim ücretleri, beslenme, barınma ve yurt olanakları gibi bilgiler vermeye çalışacağız. İstanbul Yeditepe Üniversitesi hakkında soru sormak veya yorum yazmak isterseniz sayfanın aşağısında bulunan yorum gönder bölümünden soru veya yorum yazarak sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler
Yeditepe Üniversitesi, İstanbul'da eğitim veren, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) tarafından 4142 sayılı yasa ile 1996 yılında kurulan, Yüksek Öğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan bir vakıf üniversitesidir. Kurucusu Bedrettin Dalan'dır. Atatürkçü düşüncelerin ışığında, onun ilke ve inkılaplarına tam bağlı laik, çağdaş, araştırmacı ve yenilikçi, temel kültür konularına ve teknolojiye hakim, dünya kültürüne erişmiş, öz benliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yeditepe Üniversitesi, çağdaş eğitim program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük bir eğitim yapmaktadır.

Yeditepe Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri
Fakülteler
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Fen ve Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Ticari Bilimler Fakültesi
Tıp Fakültesi

Enstitüler
Eğitim Bilimleri Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü

Yabancı Diller Yüksek Okulu
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
Gayrimenkul Yatırımı ve Yönetimi
Gümrük İşletmeciliği

Yerleşke
Üniversitenin ana yerleşimi "26 Ağustos Yerleşimi" adını taşımaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi dışındaki tüm lisans ve yüksek lisans eğitimi 2000-01 akademik yılından beri burada yapılmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulamalı Hastanesi Bağdat Caddesi üzerinde bulunan binasında eğitim vermektedir. Tüm tıbbi branşların poliklinik hizmetlerinin verildiği Bağdat Caddesi Polikliniği Göztepe'de, Göz Merkezi Balmumcu, Beşiktaş'ta hizmet vermektedir. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ise D 100 kara yolunun üzerinde Bostancı'da 2005-06 akademik yılında hizmete girmiştir.

Konaklama Olanakları
İstanbul'un merkezinde Ataşehir'de konumlandırılmış Kampüsümüzde yer alan yurtlarımız, 4.250 yatak kapasitelidir. Üniversite öğreniminizi İstanbul'da, 123.000 m2 alan üzerine kurulu tam donanımlı kampüsümüzde sürdürürken, kampüs içinde yer alan yurt olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

Yurt odalarının büyük çoğunluğu iki kişiliktir. Odalarda; banyo - tuvalet, mini buzdolabı, özel çalışma masası, sandalye, cam raflı kütüphane, aynalı gardrop ve yanmaz malzemeden yapılmış diğer donanım bulunmaktadır. Ayrıca 24 saat internet bağlantısı da mevcuttur.

Yurtta kalan öğrenciler, 24 saat kesintisiz bilgi merkezi hizmetleri başta olmak üzere Sosyal Tesislerde bulunan, Restaurant, Kapalı ve Açık Yüzme Havuzu, Fitness Center, Squash Salonu, Sauna ve Türk Hamamından faydalanabilirler.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN


İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon: 0216 578 02 03
Fax: 0216 578 00 00
E-posta: caykutbingol@yeditepe.edu.tr
Adres: 26 Ağustos Yerleşimi.Kayışdağı Cad.34755 Ataşehir/İstanbul
Rektör: CANAN AYKUT BİNGÖL

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİCİ YORUMLARINIZI VEYA SORULARINIZI AŞAĞIDA BULUNAN YORUM FORMUNDAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Antalya Lise Taban Puanları 2017-2018

2017 Kyk Burs ve Kredi başvurusu Belli Oldu

Günlük 54 TL İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır (Öğrenciler Dahil)